Warning: include(/home/prestige/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dafuphoo/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(/home/prestige/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dafuphoo/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/home/prestige/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php72/usr/share/pear') in /home/dafuphoo/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/home/prestige/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/dafuphoo/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/home/prestige/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php72/usr/share/pear') in /home/dafuphoo/domains/grillfun.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Grillomania. - Grillfun

Grillomania.

Moda  na Grille.

Zamiłowanie do grillowania rośnie w zawrotnym tempie. Gdy tylko pierwsze zwiastuny wiosny ocieplą nasze nastroje, szukamy  sposobności do imprezy grillowej w zaciszach przydomowych, tarasach, altanach  na zewnątrz aby delektować się smakiem i aromatem  potrawy grillowej. Sezon na grilla  trwa w najlepsze, a w maju  statystycznie największa sprzedaż grilli, potwierdza jego kulminację w tym miesiącu. Grillujemy wszędzie koło domu, na balkonie, działkach, na błoniach, w parkach, na polanach leśnych, nad rzeką, na plaży itd. Wszędzie tam, gdzie nie ma zakazu, a jest ich póki co przysłowiowe minimum. Grillowanie to nie tylko atrybut spędzania wolnego czasu w słoneczne dni, grillowanie staje się pasją   i sztuką kulinarną. Zapewne niejednego nurtuje pytanie, gdzie tkwi sekret tego socjologicznego zjawiska.

Nadchodzą zmiany.

Wnikliwa obserwacja pozwala dostrzec, iż wkraczamy wolno w cykl ocieplania klimatu, który charakteryzuje się ciepłymi zimami i gorącymi latami. Mamy coraz więcej słonecznej  pogody zapraszającej do obcowania z naturą. Zbliżamy się do zmiany cyklu klimatycznego gdzie zatraca się granica między zimą a latem, wzorem innych stref klimatycznych, gdzie nie ma wyodrębnienia wiosny i jesieni.
Wiosna i lato 2015 były bardzo ciepłe. Zima 2015-2016 jest lekka, wręcz cały czas z przedsmakiem wiosny. Lato zapowiada się na wzór lata 2015, a zgodnie z postępującą zmianą powinno być więcej letnich dni.
W mentalności każdego  z nas istnieje już od zarania  zakodowana ewolucyjna skłonność do pieczenia mięsa nad ogniskiem na wolnym powietrzu w bezpiecznej grupie. Gdy pogoda sprzyja i dysponujemy wolnym czasem preferujemy kontakt z przyrodą i związany z nim każdą formę pikniku, łącznie z grillowaniem i podawaniem  potraw na gorąco. Potrawa zaserwowana na wolnym powietrzu w tle otaczającej nas przyrody, inaczej smakuje, ma inny dla nas  aromat.

 

Zaproszenie na grilla jest w kręgach towarzyskich, nieodpartą pokusą. Serwowanie z grilla, jest łatwym i szybkim cateringiem. Zwyczajem i dobrą manierą wielu imprez  jest gorący poczęstunek wprost z rusztu. Modne ostatnio  akademie grillowania, są nieodłącznym elementem imprez promujących produkty renomowanych firm. Powstają restauracje, bary przydrożne, z ukierunkowaniem na potrawy grillowe, nie wspominając sieci tradycyjnych  punktów przysłowiowych kiełbasek z rożna. W aspekcie życia społeczno-kulturalno-rozrywkowego grill trwale zajął swoje znaczące miejsce.

grillomania_2

Grilluj gdzie chcesz.

Grillowanie w każdym miejscu, nie jest już żadnym problemem, jest wygodne i szybko-obsługowe. Specjalistyczne firmy  grillowe wyposażają rynek w znakomity sprzęt do grillowania, który spełnia najśmielsze oczekiwania. Wybierając się na weekend, zabieramy  grill turystyczny (węglowy, gazowy) z funkcją łatwego montażu i demontażu wraz z paliwem (brykiet węgla drzewnego, naboje gazowe). Gdy mieszkamy w domu jednorodzinnym  wybór miejsca do grillowania nie ma żadnych ograniczeń, grillujemy w ogrodzie, w altanie, na tarasie. Nawet zabudowa szeregowa, bliźniacza blisko-sąsiedzka, z uwagi na szeroki wybór modnych grilli gazowych, pozwala na bezdymny proces grillowania.  W zabudowie wielorodzinnej grille elektryczne lub niektóre modele gazowe dedykowane na balkon doskonale wpisują się w niszę  zapotrzebowania. Jednym słowem bogaty asortyment sprzedawany przez specjalistyczne salony grillowe, sprostają wymogowi i restrykcji każdego miejsca grillowania.

Zalety grilla gazowego.

Grillowanie  jako pieczenie beztłuszczowe z zasady jest zdrowe,  a grillowanie na  gazie z jej technikami i metodą pośrednią konwekcyjną, posiada dodatkowe walory zdrowotne. Grillowanie gazowe staje się coraz modniejsze,  z uwagi na prostotę obsługi, szybkość, czystość, i łatwość konserwacji. Zwolennicy grillowania gazowego traktują  grill gazowy jako źródło niewspółmiernych zalet i możliwości w dziedzinie sztuki grillowania. Fani grilla węglowego powoli odchodzą od tradycji, i rzekomo niezastąpionym smaku potraw na węglu. Ci bardziej wierni, zostają przy grillu węglowym, ale musi to być  grill węglowy wyższej półki, pozwalający na kontrolę temperatury ( z termometrem) i grillowanie konwekcyjne (z pokrywą powleczona emalia porcelanową). Trend grillowania na gazie skutecznie agituje coraz więcej zwolenników  i jest niemałym czynnikiem w propagacji grillowania.

Światowe marki  dostępne w twoim mieście.

Na rynku pojawiły się punkty dystrybucji grilli, znakomicie wyposażone, z punktami serwisowymi, z częściami zamiennymi, z akcesoriami do obsługi grilla, do technik grillowania do różnych receptur. Są sieci dystrybucji marek, bardzo dobrze rozwinięte, a to tylko ułatwia pozyskanie brakującego akcesorium lub niezbędnika-narzędzia  do grillowania. W dziedzinie zakupu grilla, punkty dilerowskie oferują bezpłatny dowóz i montaż. Dla klientów grilli gazowych jest to usługa komfortowa i pozwalająca grillować już w dzień zakupu.

W powyższym temacie zanalizowano czynniki, z których  każdy z osobna ma swój współudział w powszechną pasję  grillowania, jednej ze zdrowszych technik kulinarnych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/dafuphoo/domains/grillfun.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *